"Nieznajomość prawa szkodzi”

W tym roku kalendarzowym uczniowie naszej szkoły wezmą udział w cyklu spotkań o tematyce prawnej pod hasłem "Nieznajomość prawa szkodzi”
W lutym w naszej szkole uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu prowadzonym przez Sędzię Sądu Rejonowego w Rzeszowie panią dr Aritę Masłowską .
Tematem spotkania były zagadnienia dotyczące wolności seksualnej i obyczajowości.
Pani sędzia przestrzegała uczniów przed nierozważnym korzystaniem z internetu, gdyż często internetowe znajomości skutkują czynami zabronionymi. Podczas spotkania młodzież otrzymała również wiele informacji z zakresu prawa i procedur sądowych przydatnych w okresie przygotowania do matury.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali jak w praktyce funkcjonuje wymiar sprawiedliwości i jakie zmiany czekają go w wyniku nowelizacji Kodeksu Karnego.
Młodzież miała możliwość zadawania pytań dotyczących procedur wejścia w życie Konwencji o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie.
Współorganizator spotkania prezes zarządu Podkarpackiego Centrum Edukacji Prawnej
Dawid Szczepankiewicz zaprosił maturzystów do zwiedzenia w marcu zakładu karnego w Rzeszowie (Załężu ) oraz udziału w procesie karnym ,który poprowadzi pani sędzia Arita Masłowska. Poszerzając wiedzę prawną uczniowie klasy II E biorą obecnie udział pod opieką Grzegorza Adamczyka w projekcie "Świadomy swoich praw”. Przygotowują pod okiem studentów prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego symulacje rozprawy karnej.
23.02.2015