Ciekawy wykład

w ramach Uniwersyteckiego Portalu Wiedzy

W dniu 21 marca br. gościliśmy Panią prof. dr hab. inż. Małgorzatę Dżugan, pracownika naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Biologiczno - Rolniczego Katedry Chemii i Toksykologii Żywności, która w ramach Uniwersyteckiego Portalu Wiedzy wygłosiła wykład pt. „Związki chemiczne na Twoim talerzu”. W spotkaniu tym uczestniczyły klasy: 1C, 2C, 2D, 3C i 3D.
Program „Uniwersytecki Portal Wiedzy” powstał w celu nawiązania współpracy między szkołami ponadgimnazjalnymi, a Uniwersytetem Rzeszowskim. Celem programu jest umożliwienie uczniom skorzystania z wiedzy kadry uczelni poprzez interesujące wykłady w czasie godzin lekcyjnych.
Piątkowy wykład rozpoczął cykl spotkań o tematyce biologiczno- chemicznej w ramach wspomnianej wyżej współpracy. W najbliższym terminie planowane są jeszcze m.in. wykłady: „Czym jest GMO- czy świat może być lepszy dzięki inżynierii genetycznej” – dr Aleksandra Kwiatkowska, „Diagnostyka genetyczna”- dr n. med. Aleksander Myszka oraz „Mleko- odżywia czy truje”- prof. dr hab. Agata Znamirowska. Ponadto w maju będziemy mieć okazję udziału w Warsztatach Biotechnologicznych wraz z możliwością wykonania prac laboratoryjnych w Pozawydziałowym Instytucie Biotechnologii w Werynii.
K. Ossowska
26.03.2014