Międzyszkolny Konkurs Piosenki

i Wiersza Anglojęzycznego “TEEN SHOW” 2014

14 marca 2014r w auli VI LO - ZS Nr 1 w Rzeszowie odbył się ostatni, wojewódzki etap V edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki i Wiersza Anglojęzycznego “TEEN SHOW” 2014. Patronat nad konkursem objęli Podkarpacki Kurator Oświaty, Uniwersytet Rzeszowski oraz Nowiny i Radio Centrum (patronat medialny). W konkursie uczestniczyli wyłącznie uczniowie szkół średnich województwa podkarpackiego.
Pomimo bardzo ostrej konkurencji uczniowie LO Strzyżów okazali się jednymi z najlepszych.
W kategorii Wiersz Angielskojęzyczny I miejsce jury przyznało uczniowi naszej szkoły - Rafałowi Oponiowi za recytację wiersza Langstona Hughes - "Life Is Fine".
Świetnym wykonaniem piosenki Adel “Someone Like You” Łukasz Baran zdobył II miejsce w kategorii Piosenka Angielskojęzyczna.
Warto odnotować, że liczną, reprezentującą bardzo dobry poziom, strzyżowską ekipę konkursową stanowili oprócz zwycięzców, Rafała Oponia i Łukasza Barana, Weronika Zając, Faustyna Jamróg, Aleksandra Łukasiewicz, Alicja Łabaj, Andżelika Hart, Agnieszka Malina, Justyna Mularska i Tomasz Leśniak.
Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników! Wyrazy wdzięczności dla p. prof. Kariny Zając za przygotowanie do konkursu zespołu “Ladybird Fellows”.
Wyrazy uznania należą się też organizatorom konkursu, anglistkom – p. prof. Annie Kiełtyka i p. prof. Dominice Beniowskiej za profesjonalne przygotowanie imprezy i stworzenie niepowtarzalnej, sympatycznej atmosfery.
Wszystko wskazuje na to, że za rok ponownie wystartujemy w TEEN SHOW.
Barbara Leśniak
18.03.2014