Koncert Kultura Kontra Nałogi 2013

21 czerwca, tym razem w nowym, mającym formę amfiteatru atrium, już po raz dziewiąty graliśmy i śpiewaliśmy w języku angielskim największe przeboje muzyki pokolenia 'Dzieci Kwiatów'. Klimaty Woodstock 69 towarzyszą naszym czerwcowym koncertom od roku 2005. Za rok będzie 10-ta edycja :)
Koncert był częścią finałową szkolnego projektu pn. Tydzień dla Zdrowia i miał charakter programu profilaktycznego promującego dobrą zabawę bez alkoholu, papierosów i narkotyków, z hasłami miłości, pokoju i braterstwa, przy kultowej muzyce lat 60-tych i 70-tych, w strojach z epoki.
Rolę gospodarza imprezy pełniła klasa 2 G.
Szczególne podziękowania należą się zespołowi muzycznemu i wykonawcom - uczniom i absolwentom naszego LO oraz strzyżowskim gimnazjalistom.
Grał nam zespół muzyczny w składzie: prof.Tomasz Jakubasz (keyboard), Michał Gajewski (guitar), Marek Gajewski (drums), Jasiu Piórkowski (harmonica), Krzysztof Kruczek (violin), Tomek Wilusz (bongo drum)
Śpiewali: Zuzanna Drapała, Justyna Krukowska, Agnieszka Malina, Gabrysia Włodyka, Michał Krasnopolski, Manuela Matias, Beata Szmyd, Edyta Bożek, Szymek Ossowski, Tomek Leśniak, Ania Rusinek, Iwona Żółtek. Na koncercie gościliśmy Brytyjczyków państwo Dorotę i Stephena Cooperów oraz Davida Duffy'iego.
Serdeczne podziękowania dla hojnych sponsorów, dzięki którym mogliśmy zakupić nagrody dla artystów oraz zwycięzców konkursu na strój z epoki.
Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Restauracji Eldorado, agencji reklamowej AdMultimedia Michal Kut, GS SCH Strzyżów, firmie Biuro Rachunkowe i Doradztwa Podatkowego LISAK s.c., firmie Tradycyjna Piekarnia Józef Franczak, firmie FHU Alicja Jagodzińska, NSZZ Solidarność Oświaty i Wychowania Oddział Strzyżów.
Podziękowania dla uczniów naszej szkoły fotografujących naszą imprezę - Przemka Zimnego, Karoliny Saneckiej i Bartka Adamczyka.
Dziękujemy też p. Basi i p. Mariuszowi ze szkolnego Sekretariatu za cierpliwość i świetną współpracę przy przygotowaniach do koncertu.
Mamy już pierwsze zdjęcia - album Przemka Zimnego!
Opiekunowie i organizatorzy: Barbara Leśniak, Bożena Baranowska & Tomasz Jakubasz Ltd.
Barbara Leśniak
04.07.2013