JĘZYK NIE ZNA GRANIC – lekcja otwarta 29 maja 2013r.

Uczniowie klasy 2F pod opieką nauczycieli języka francuskiego, angielskiego i łacińskiego przygotowali i przeprowadzili lekcję otwartą dla młodszych kolegów – gimnazjalistów. Na zaproszenie licealistów odwiedzili naszą szkołę uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 w Strzyżowie, Gimnazjum Publicznego w Żarnowej oraz Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej.
Celem zajęć było przybliżenie gimnazjalistom oferty edukacyjnej LO w zakresie języków obcych, jak również zapoznanie uczniów z historią języków europejskich, w tym języka polskiego, rolą i wpływem języka łacińskiego i francuskiego na kształtowanie się naszego języka ojczystego oraz ukazanie wzajemnych podobieństw i zależności między językami tych samych, a nawet różnych grup językowych.
Scenariusz lekcji obejmował wprowadzenie, test skrótów łacińskich używanych współcześnie w języku polskim i angielskim, dwujęzyczne francusko – angielskie przedstawienie bajki pt. „Kopciuszek” oraz quiz kulinarny ze specjalnościami kuchni francuskiej.
Oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych, lekcja dostarczyła wszystkim okazji do świetnej zabawy oraz pola do wzajemnej integracji uczniów liceum i gimnazjum.

Organizatorzy:
nauczyciel języka francuskiego i angielskiego Beata Wójcik,