I miejsce w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”

Monika Nowicka uczennica klasy 2B zajęła I miejsce w  finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” organizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, który odbył się w dniach 13-14 czerwca 2013.
Monika uzyskała tytuł laureata konkursu oraz wyróżnienia za wybitne prace w kategoriach: ,,Nauczanie fizyki’’ oraz ,,Fizyka i sztuka’’. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma on charakter popularnonaukowy. W pierwszym etapie konkursu uczniowie przygotowują prace konkursowe, wykonując różne zadania związane z fizyką: piszą eseje, wykonują fotografie, malują plakaty, przeprowadzają wywiady z fizykami, przeprowadzają doświadczenia, układają zabawy dla dzieci o tematyce związanej z fizyką.
Po zakwalifikowaniu się do finału uczestnicy mają kilka tygodni na merytoryczne przygotowanie się do obrony wykonanych prac podczas finału w Warszawie przed specjalnie powołanymi komisjami, złożonymi głównie z pracowników Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Każdy z finalistów odpowiada na dwa pytania w danej kategorii, na podstawie czego przydzielona mu jest ilość punktów adekwatna do jakości i sposobu wypowiedzi. W tegorocznej edycji konkursu zagadnieniem przewodnim prac była energetyka i fizyka jądrowa.
Główną nagrodą w VII edycji Konkursu Poszukiwanie Talentów jest wyjazd laureatów do Szwajcarii w dniach 12-17 lipca 2013 roku. Jej szczególnym celem jest zwiedzenie elektrowni atomowej zlokalizowanej niedaleko Zurychu. Zdobywcy miejsc na podium dostają nagrody książkowe, dyplomy, kalendarze oraz odznakę Złoty Kwant 2013. Nauczyciele przygotowujący laureatów do konkursu otrzymali aparat fotograficzny, natomiast szkoła do której uczęszcza uczeń – mikroskop Scholar 1, wyposażony w oświetlenie LED, USB, preparaty oraz PC okular.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem uczennicy jest Pani Marta Rybczyk.
14.06.2013