"Potyczki Teatralne"

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie zaprasza o udziału w I edycji powiatowego konkursu : „Potyczki Teatralne”. Polega on na przygotowaniu sztuki teatralnej będącej efektem twórczości własnej uczniów, bądź też interpretacją już istniejącej sztuki, dramatu, bądź też skeczu kabaretowego. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży teatrem, a także uświadomienie roli, jaką teatr odgrywa w rozwoju intelektualnym młodego człowieka. Sztuki konkursowe pozwolą uczniom odkryć w sobie ducha teatru (tajniki gry aktorskiej, reżyserii, itp.) oraz wyzwolą drzemiąca w nich kreatywność. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu strzyżowskiego.
Protokół z przebiegu I etapu
B.Baranowska, M.Oberc