VII edycja Turnieju Matematyczno - Fizycznego w LO w Strzyżowie

W dniu 10 marca 2012 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie odbył się VII Powiatowy Turniej Matematyczno – Fizyczny - Matematyka i fizyka dla każdego - przez zabawę do wiedzy dla uczniów gimnazjum, obejmujący wiedzę z matematyki i fizyki – nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.
W turnieju wzięło udział sześć zespołów z Gimnazjum w Dobrzechowie, Frysztaku, Strzyżowie, Wiśniowej, Wielopolu Skrzyńskim, oraz Wysokiej Strzyżowskiej.
Po uroczystym otwarcia turnieju przez Pana Starostę Jana Stodolaka, drużyny zaprezentowały wybrane przez siebie doświadczenia pokazowe z fizyki.

Następnie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z matematyki, rozwiązując test wielokrotnego wyboru. Każdy z nich indywidualnie pracował na wynik drużyny. W czasie krótkiej przerwy przy skromnym poczęstunku uczniowie i ich opiekunowie dzielili się wrażeniami , natomiast Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca Pani dyr. Zofia Zając oraz nauczyciele matematyki Beata Jamróg i Tomasz Jakubasz, dokonała podsumowania dwóch etapów turnieju. Ogłoszone wyniki wskazywały, iż rywalizacja w trzecim etapie - Zadania, wymagające użycia wiedzy ogólnej z matematyki i fizyki będzie bardzo zacięta i wyrównana. I tak też się stało. Tą samą liczbę punktów uzyskały drużyny ze Strzyżowa i Wiśniowej. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Najlepszą drużyną okazał się zespół z Gimnazjum Publicznego przy Miejskim Zespole Szkół w Strzyżowie w składzie: Maciej Cirebulko, Michał Drygaś, Piotr Karaś.
Nagrodą za zwycięstwo były wysokiej klasy kalkulatory naukowe. Pozostali gimnazjaliści również otrzymali nagrody w postaci kalkulatorów oraz Tablic Matematyczno – Fizycznych. Sponsorem nagród był Pan Dyrektor LO Zbigniew Hołówko, któremu serdecznie dziękujemy za przychylność. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania za doskonałe przygotowanie uczniów do turnieju. Nagrody, dyplomy i podziękowania wręczyli Pani dyr. Zofia Zając i Pan Starosta Jan Stodolak.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WSPANIAŁEJ POSTAWY

Organizatorzy turnieju: