Żywa lekcja historii

W ramach dnia otwartego w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Uczestniczyli w niej absolwenci szkół podstawowych oraz Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego grupy rekonstrukcyjnej z Rzeszowa.
Panowie mieli już na swoim koncie udział w różnych turniej ach, pokazach i rekonstrukcjach (w scenie bitwy pod Grunwaldem). Drugiego maja zorganizowali pokaz w fosie rzeszowskiego zamku. U nas rozbili obóz rycerski na szkolnym trawniku. W trakcie zajęć opowiadali o historii oręża rycerskiego, zachęcali do przymierzenia zbroi i uczyli strzelać z łuku oraz broni czarno prochowej (hakownica).
Nasi rekonstruktorzy mieli na sobie zbroje z XIII i XV wieku co pozwoliło im uatrakcyjnić przekaz przez zaprezentowanie każdego z jej elementów. Młodzież z zainteresowaniem słuchała prelekcji nie tylko o rzemiośle rycerskim ale o kuchni średniowiecznej, mierzeniu czasu i życiu towarzyskim w wiekach średnich.