"Wstańcie, chodźmy!"

„Wstańcie, chodźmy" – to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który przeżywaliśmy 13 października. W tym dniu 10 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyło w przykościelnej zbiórce funduszy na stypendia dla zdolnych uczniów i studentów z małych miejscowości z gorzej sytuowanych rodzin. Otrzymuje je ponad dwa tysiące osób z całej Polski, w tym jedna uczennica z naszej szkoły. Dzięki tym stypendiom mogą uczyć się i w przyszłości dostać na wymarzone studia.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia" została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku - jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do ojczyzny w 1999 roku. Wciągu dziewiętnastu lat swojej działalności Fundacja objęła opieką wiele tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia".
Pragnę podziękować wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas, oraz tym, którzy wsparli dzieło stypendialne. Doroczna zbiórka pokazała wielką otwartość serc ludzi, dzięki czemu zebraliśmy imponującą kwotę 5450 złotych ustanawiając tym samym nowy rekord.
Ks.Karol Hadam