Wiosenna edycja SmartUP Academy

Projekt popularno-naukowy SmartUP Academy to wspólna inicjatywa Fundacji Grupy Adamed – polskiej firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej oraz Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej, mająca na celu rozwój kompetencji uczniów w wieku 15-19 lat w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych, a także umiejętności krytycznego myślenia oraz komunikacji interpersonalnej. Przez ostatnie 2 lata w bezpłatnych warsztatach popularnonaukowych, organizowanych w profesjonalnych laboratoriach Politechniki Warszawskiej, łącznie wzięło udział 286 uczniów.
Właśnie ruszyła wiosenna edycja SmartUP Academy. Jest to cykl bezpłatnych zajęć popularnonaukowych z zakresu biologii, biochemii i chemii łączących teorię z praktyką. Wykłady i zajęcia laboratoryjne będą się odbywać na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Udział w warsztatach jest okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności, rozwinięcia naukowych pasji oraz poznania osób o podobnych zainteresowaniach. Zajęcia odbywać się będą według poniższego harmonogramu:
• 30 marca – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?
• 13 kwietnia – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać
• 11 maja – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?
• 18 maja – ELISA czy Western – oto jest pytanie?
• 1 czerwca – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego?

Więcej informacji : https://adamedsmartup.pl/2019/02/13/wystartowaly-zapisy-na-kolejna-edycje-warsztatow-smartup-academy-na-pw/
K.Ossowska