Małolaty lubią eksponaty

Od początku bieżącego roku jedenastu uczniów naszej szkoły bierze udział w projekcie „Małolaty lubią eksponaty ” . Projekt jest realizowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy współpracy z Muzeum Samorządowym w Strzyżowie.
W początkowym etapie projektu zadaniem młodzieży było zapoznanie się z eksponatami muzealnymi i pracami plastycznymi uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej . Prace te powstały po wizycie dzieci w muzeum.
Na podstawie tego licealiści pod kierunkiem Pani Magdaleny Wilusz wykonali projekt przewodnika po muzeum dla dzieci. Został on wykonany przez rysownika Tomasza Króla w formie komiksu i zawiera praktyczne zadania dla młodych zwiedzających .
Kiedy przewodnik zostanie wydrukowany, młodzież wręczy go dzieciom i wspólnie odbędą podróż w czasie po salach wystawowych strzyżowskiego muzeum .

Grzegorz Adamczyk