LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Pomagamy pensjonariuszom Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzyżowie

Podobnie jak w ubiegłych latach, nasze liceum i w tym roku wzięło udział w już XVI Święcie Osób Niepełnosprawnych, organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzyżowie. Święto to ustanowione zostało z myślą o pensjonariuszach okolicznych domów pomocy społecznej dla osób upośledzonych umysłowo lub fizycznie, a patronat nad nim objęło Towarzystwo na Rzecz Rehabilitacji Zdrowotnej im. prof. Franciszka Chrapkiewicza-Chapeville'a.
W tegorocznej edycji nasza rola polegająca na przeprowadzeniu konkurencji sportowych, pozwoliła na nawiązanie relacji z naszymi rówieśnikami, ale także osobami starszymi, które poprzez taniec, śpiew oraz krótki spektakl pokazali nam, że wiek i ograniczenia fizyczne oraz umysłowe to pojęcia względne. Gry i zabawny przez nas przeprowadzane zapewniały przybyłym bardzo wiele radości, przy czym nie zabrakło również ostrej rywalizacji, na przykład przy poszukiwaniu zaginionych skarbów. Konkurs plastyczny, przebiegający pod czujnym okiem naszych wolontariuszek, wzbudził ogromne zainteresowanie, a wspólny taniec bez wątpienia pozwolił nam wszystkim poczuć się równymi i bliskimi sobie.

Ogromnie cieszę się, że nasze liceum bierze aktywny udział w tego typu wydarzeniach. Możliwość pracy z tak pozytywnymi ludźmi jak ci, których spotkałyśmy, pozwala nam zwrócić uwagę na panującą dookoła znieczulicę, kształtować charakter, a także wrażliwość, które dla młodego człowieka są przecież tak bardzo ważne. Gorąco zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił w wolontariacie i brania udziału w tego typu akcjach, bo – uwierzcie – naprawdę warto!
Martyna Gawron, kl. IID
03.10.2018