UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza miało bardzo podniosły charakter. Nie tylko dlatego, że – jak co roku – odświętnie ubrani uczniowie świętowali początek nowego etapu edukacji. Jedni skupieni, niepewni tego, co przyniosą kolejne dni – to pierwszoklasiści, rozglądający się z ciekawością po nowej dla nich szkole i zawierający pierwsze szkolne znajomości. Drudzy przeciwnie – roześmiani, zrelaksowani, wypoczęci, powracający po wakacjach do rzeczywistości dobrze im już znanej i oswojonej: sal, nauczycieli i – przede wszystkim – dawno niewidzianych kolegów.

Ale to szkolne święto miało w tym roku także inny wymiar. W trakcie pierwszo-, a właściwie trzeciowrześniowych uroczystości nastąpiło wzruszające pożegnanie Pani Zofii Zając, wieloletniej wicedyrektor Zespołu Szkół i Liceum Ogólnokształcącego, pełniącej w minionym roku szkolnym obowiązki dyrektora szkoły. W imieniu organu prowadzącego – Powiatu Strzyżowskiego czynił to Wicestarosta Strzyżowski, Pan Jan Stodolak, w obecności przedstawicieli rodziców oraz nauczycieli i uczniów, którzy także, w sposób sobie właściwy, żegnali Panią Dyrektor. Najwięcej radości sprawili Pani Zofii Zając absolwenci, którzy przybyli do swojej ukochanej Szkoły, by śpiewem umilić Pani Dyrektor odejście na emeryturę.
A po uroczystości? Rozpoczęła się proza roku szkolnego. Uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami i zapoznali się z podziałem godzin, by już od wtorku móc rozpocząć intensywną naukę.
Zarówno im, jak i wszystkim nauczycielom życzę samych sukcesów, by przynosili chwałę nie tylko sobie, ale także Szkole, którą współtworzą
Mirosław Czarnik – dyrektor LO