Roadshow programu ADAMED SmartUP w naszej szkole

W dniu 18 grudnia w naszej szkole odbyły się pokazy zorganizowane przez firmę ADAMED przy udziale studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej, w których wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich realizujących chemię na poziomie rozszerzonym. W czasie tego spotkania mogliśmy się dowiedzieć o programie naukowo – edukacyjnym ADAMED SmartUP, mającym na celu zapewnienie utalentowanej młodzieży możliwość rozwijania swoich zainteresowań naukowych, poszerzenia wiedzy i rozbudowania naukowych pasji. Grupa studentów z Politechniki Rzeszowskiej zaciekawiła nas przeprowadzonymi doświadczeniami, a my mogliśmy się wykazać naszą wiedzą odpowiadając na pytania, zadawane podczas wykonywanych doświadczeń. Ponadto my, maturzyści dostaliśmy cenne wskazówki odnośnie przygotowania się do matury i wyboru dalszej drogi kariery naukowej po ukończeniu liceum.
Z całą pewnością zdobyta wiedza przyda nam się w przyszłości i to nie tylko na lekcjach chemii.
Mariola Synowiecka, kl. 3D
20.12.2017