Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO w Strzyżowie

oddaje społeczności Liceum i wszystkim tworzącym jej historię nowe publikacje.
Szanowni Państwo- Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie oddaje kolejną publikację. Jest nią album Zaklęci w kamieniu, w którym poprzez wspomnienia i portrety o profesorach uczących w Liceum na przestrzeni wielu lat, pragniemy oddać hołd ludziom tworzącym stuletnią historię szkoły i środowiska.
    Podczas spotkań związanych z obchodami kolejnych jubileuszy Naszej Sędziwej Jubilatki, uderzyło nas bogactwo przeżyć dotyczących życia społeczności licealnej, które głęboko zapadły w pamięć opowiadających. Cieszymy się, że wiele z nich możemy Państwu przedstawić. Udało nam się zgromadzić różnorodny i ciekawy materiał odnoszący się do życia dziewiętnastu profesorów, bardzo mocno związanych ze strzyżowskim gimnazjum i liceum.
    Poszczególne wspomnienia odzwierciedlają indywidualny charakter opowiadających, a są nimi najbliżsi członkowie rodziny, przyjaciele i wychowankowie. Jedne z nich ograniczają się do suchych faktów, inne są pełne osobistych wynurzeń i emocji. Ten różnorodny charakter prezentowanych wypowiedzi nadaje książce wartość „żywego pamiętnika szkoły”. Jej historię można sobie chociaż w części odtworzyć, wczytując się w poszczególne opowiadania ,poprzez które chcieliśmy ocalić od zapomnienia fragment pięknej przeszłości Liceum.
    Wspomniana publikacja jest do nabycia w bibliotece szkolnej Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie.
    Informujemy także, że w najbliższym czasie ukaże się jeszcze jedna ciekawa pozycja przygotowana przez Stowarzyszenie, a jest nią tomik poezji zatytułowany Wyrośli z pokoleń. Poprzez to wydawnictwo chcieliśmy pokazać, że nabyta w latach szkolnych wrażliwość przenosi się na grunt dorosłego życia .Prezentowane w publikacji utwory poetyckie, reprodukcje obrazów, grafiki, fotografie rzeźb, zdjęcia, są twórczym rejestrem życiowej drogi absolwentów Liceum. Ten poetycki zbiór refleksji nad czasem i zmieniającą się rzeczywistością jest jak lustro, w którym odbija się młodość, dojrzałość i „odejścia ludzi znad Wisłoka”.
W tym poetyckim spacerze po tematach ważnych i pięknych dla każdego, kto kocha ,,podróż sentymentalną” ze Strzyżowem w tle, jest miejsce na portrety, wspomnienia i zachwyty. Wiersze zatrzymują twórców w konkretnych miejscach i czasach. Motywacją do ich napisania zdaje się być żywa obecność człowieka w świecie, który trwa, zadziwia, niepokoi i ciekawi.
Wszystkich chętnych zapraszamy do lektury.

W imieniu członków Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie-
10.12.2013-31.12.2013