Festyn Zdrowia

W drodze do certyfikatu Zielonej Flagi

Samorząd szkolny współpracy z  Eko Komitetem (1C, 1B, 2C) i zespołem „Stare vs Nowe gry” (klasy 2D i 2E) zorganizował Festyn Zdrowia jako formę integracji nowych uczniów ze społecznością szkolną. 5 października dwóch lekcjach (4 i 5) reprezentanci wszystkich klas wzięli udział w różnych konkurencjach:
Językowych: English Apple Quiz oraz grze językowej na platformie Kahoot
Sportowych: wyścig rydwanów, rzut przedmiotem niespodzianką ( teczka polonisty wagą ponad 10 kg), gra w skoczka, skakanie na skakance, rzut do celu, gra w gumę. Śmiechu było co niemiara, szczególnie, gdy wychowawcy wspomagali swoje klasy jak prof. W.Wietecha, prof. A.Ziobro czy T. Jakubasz; było to dodatkowo punktowane.
Kulinarnych: każda klasa przygotowała ekologiczna potrawę (wygrała Paulina Szot, 2B)
Wyniki wszystkich klas zostały zsumowane i nagrodę pieniężną w kwocie 100 zł. ufundowaną przez Radę Rodziców otrzymała klasa 3A.
Na pocieszenie dla wszystkich uczestników zawodów na auli czekał długi stół z ekologiczną żywnością, co zostało przyjęte z widocznym entuzjazmem i … bardzo szybko znikło.
Serdeczne podziękowania kierujemy do:
sklepu ekologicznego w Strzyżowie za zdrowe przekąski, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jasienicy Rosielnej z ekologiczne jogurty, sery, mleko i masło oraz za chleb od GS w Strzyżowie.
Wielkie podziękowania kierujemy także do uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali własne potrawy do wspólnej konsumpcji i nauczycieli wf. za pomoc w organizacji.
10.10.2016