Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw autorskich w naszej bibliotece szkolnej miał szczególny charakter. W tym dniu odwiedziła nas pani Anna Oliwińska –Wacko autorka tomików wierszy- Słowa do matki, Taki los. Uczestnikami spotkania byli uczniowie, nauczyciele naszej szkoły, zaproszeni bibliotekarze. Podczas spotkania pani Anna zaprezentowała kilka swoich utworów.
Wiersze pani Anny traktują o sprawach na pozór oczywistych, sentymentalnych, jednak tutaj wszystko, co niby drobne, błahe zyskuje powagę. W jej twórczości szczególne miejsce zajmuje motyw ojczyzny, tożsamej w pewnym zakresie z najbliższą okolicą, historią rodziny , której wojenne losy mają szczególny charakter dla autorki.

Tomik pt.„Taki los” jest spojrzeniem na przyrodę , człowieka i okruchy rzeczywistości końca XX wieku. Prezentuje fascynację tym co bliskie, chociaż nie zawsze zauważone. Jest też wyrazem pokory.
Poezja pani Anny Oliwińskiej- Wacko zdobyła wyróżnienia podczas licznych konkursów, także międzynarodowych. Swoje teksty poetka publikuje w Kwartalniku Czudeckim oraz na łamach pism ogólnopolskich: Niedziela, Źródło. Pani Anna jest również autorką Dziejów Czudca – wydawnictwa stanowiącego dzieje miejscowości od czasów starożytnych po początek XX w.
Miłemu spotkaniu w bibliotece szkolnej towarzyszyła wystawa malarstwa pani Zuzanny Opielowskiej oraz ” wręczone zostały nagrody i wyróżnienia zwycięzcom konkursu czytelniczego dla maturzystów „ Z lekturą na Ty”.
Zapraszamy do refleksji nad twórczością pani Anny poprzez wysłuchanie wiersza „Miłosierny”, nagrodzonego w Konkursie poetyckim pt. Jego Myśli Nasze Słowa.

16.05.2017