Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Seweryn Presnal i Aleksandra Tęczar, uczniowie klasy IA, oraz Martyna Dziadosz, uczennica klasy IC, zajęli 5. miejsce w wojewódzkim etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Nasza trójka zdobyła aż 16 punktów. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że zespół, który weźmie udział w zmaganiach centralnych, zdobył 19 punktów.
Nasi bohaterowie musieli odnaleźć się w gąszczu trudnych aktów prawnych związanych z tematem ubezpieczeń społecznych. I, jak się okazuje, zrobili to znakomicie. „Dla mnie wy jesteście zwycięzcami, a szkoły mogą być z was dumne” – mówiła do wszystkich uczestników na otwarciu olimpiady przedstawicielka O/ZUS w Rzeszowie, pani Alicja Kochanowicz-Grabuś, podkreślając wielki wysiłek intelektualny tych, którzy dobrnęli do etapu wojewódzkiego.
Tegoroczna olimpiada odbyła się na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W jej otwarciu wzięli udział: prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski – rektor PRz, prof. Stanisław Gędek – dziekan Wydziału Zarządzania, pani Ewa Papiewska-Borkowska – dyrektor O/ZUS w Rzeszowie oraz pani Grażyna Kalandyk, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Celem olimpiady, finalnego etapu projektu „Lekcje z ZUS”, w którym uczestniczy nasza szkoła, jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie uczyć zasad solidaryzmu społecznego i dostarczać praktycznej wiedzy przyszłym pracownikom i przedsiębiorcom.
Gratulujemy naszemu zespołowi!
Opiekunowie uczniów: Ewelina Drozd i Regina Pelczar.
E.Drozd