Uczeń naszej szkoły reprezentantem Polski na Międzynarodowej Konferencji Informatycznej ISSS/LORIS/V4DIS

W dniach 3-5 kwietnia w Hradec Kralove (Czechy) odbyła się najbardziej prestiżowa konferencja informatyczna w Europie ISSS/LORIS/V4DIS. Po otrzymaniu osobistego zaproszenia od organizatorów uczestniczył w niej uczeń naszej szkoły Radosław Dziadosz (1A).
Program konferencji obfitował w liczne wykłady, warsztaty, dyskusje i prezentacje, umożliwiając wszystkim uczestnikom podnoszenie własnych umiejętności. Częścią programu konferencji V4DIS 2011 była prezentacja projektów internetowych przez młodych twórców z krajów Grupy Wyszehradzkiej. W tym roku polską młodzież reprezentował Radosław Dziadosz. W swoim wystąpieniu zaprezentował kilkusetosobowej publiczności stronę internetową Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie.
Młodzi ludzie mieli okazję do spotkania, wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy. W laboratorium projektowym prezentowali i porównywali swoje projekty z pracami kolegów z innych krajów europejskich. Wszyscy z rąk 1. wiceprzewodniczącego Senatu Republiki Czeskiej Přemysla Sobotki otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyrazy uznania i gratulacje dla Radosława Dziadosza. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki międzynarodowego konkursu Junior Internet 2011, w którym startuje Radek ze stroną naszego liceum w kategorii JuniorWeb.
08.04.2011