"Sprawni obywatele"

Od marca do grudnia 2016 roku uczniowie klas humanistycznych Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie uczestniczą w projekcie "Sprawni obywatele". Projekt autorstwa naszego absolwenta Dawida Szczepankiewicza ma na celu podniesienie świadomości prawnej wśród młodzieży, nauczycieli i rodziców naszej placówki. W ramach działań prowadzonych przez Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej młodzież klas drugich i trzecich uczestniczy w comiesięcznych zajęciach prowadzonych przez edukatora prawnego Gabrielę Szczepkowicz. Nauczyciele brali udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez koordynatorów projektu w trakcie, których poradą służyła Pani mecenas Katarzyna Wielgos-Szpyt. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliła się ona także z rodzicami w czasie listopadowej wywiadówki. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli na wakacjach młodzież zwiedziła Sejm, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Trybunał Konstytucyjny Za sprawą naszych edukatorów byliśmy na rozprawie karnej w sądzie rejonowym w Rzeszowie i mieliśmy możliwość oglądnięcia filmu autorstwa więźniów zakładu karnego w Załężu. Obecnie połączone siły nauczycieli, rodziców i uczniów dzięki uprzejmości pracowników sądu rejonowego w Strzyżowie nagrały w ramach konkursu symulację rozprawy karnej.
G. Adamczyk
22.11.2016