O StartUp-ach w Strzyżowie

„Własny startup – czyli każdy pomysł na biznes warto przemyśleć, nie każdy trzeba realizować”, to hasło przewodnie II edycji seminarium, które odbyło się w dniu 25 października 2016 r. w siedzibie strzyżowskiego Ośrodka Szkolenia Zawodowego.
Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie.
Wprowadzenie do seminarium wygłosił doktor Tomasz Wójtowicz z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który przedstawił sytuację gospodarczą Gminy Strzyżów, charakterystykę podmiotów gospodarczych oraz dominujące branże. Podkreślił także szanse i możliwości jakie dają startupy. Jego zdaniem najmłodsze pokolenia wchodzące na rynek pracy działając w środowisku startupów mogą nie tylko spełniać swoje marzenia i pasje, ale również kreować rozwiązania, na jakie jest zapotrzebowanie we współczesnej gospodarce cyfrowej.
Następnie Daniel Dereniowski, pomysłodawca InUpPodkarpackiej Koalicji Startupów, wyjaśnił młodzieży, czym są startupy i jak funkcjonuje tego typu forma prowadzenia działalności gospodarczej. Podał źródła inspiracji i pomysłów na własny biznes oraz omówił działalność Podkarpackiej Koalicji Startupów, zachęcając do korzystania ze strony internetowej InUp.pl, za pomocą której można przyłączyć się do grupy ze swoimi autorskimi projektami.Uczniowie brali aktywni udział w spotkaniu, chętnie zadawali pytania oraz wykonywali ćwiczenia w grupach zadane przez prowadzącego.
Startupy to przedsiębiorstwa działające w Internecie lub tymczasowe organizacje stworzone w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój.Przedsiębiorstwa startup powstać mogą w dowolnej branży - może to być aplikacja na smartfony, program komputerowy lub serwis internetowy.
Organizatoramiprzedsięwzięciabył Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Strzyżowie oraz Stowarzyszenie „Projekt Strzyżów”.
28.10.2016