HURA! WYGRALIŚMY!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu” zorganizowanym przez polską firmę farmaceutyczno - biotechnologiczną ADAMED SmartUP zgłoszenie przygotowane przez uczniów kl.3c znalazło się w gronie laureatów. Tym samym wygraliśmy 10 tys. złotych - nagrodę na nowoczesne wyposażenie naszej pracowni biologicznej.
Aby wziąć udział w konkursie należało opracować scenariusz lekcji i na jego podstawie nagrać 2-3 minutowe wideo na temat zaproponowany przez Organizatora – „Co by było gdyby?” (o roli mikroorganizmów w świecie). Nasz filmik opatrzyliśmy tytułem „Śmierć czai się w jelitach…”
Spośród niemal 300 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, Kapituła Konkursowa, uwzględniając pomysłowość, oryginalność, kreatywność, merytoryczną jakość i czytelność materiału wideo oraz liczbę zdobytych głosów w głosowaniu internetowym wybrała ostatecznie 30 najlepszych prac.
Nauka wcale nie jest nudna, a naukowe zagadnienia można przedstawić w kreatywny i nieszablonowy sposób. Udowodnili to nasi uczniowie, a dzięki temu nasza szkoła znalazła się w gronie 30 najlepszych z całej Polski- obok uczniów z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska….
Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do zdobycia tej nagrody, a zwłaszcza New Film Factory za realizację filmu oraz wszystkim głosującym na nas.
Gratulacje dla wspaniałych aktorów z 3c!

K. Ossowska
A. Cencora