Znają twórczość Sienkiewicza jak mało kto!

Z wielką radością informujemy, że dwoje naszych uczniów - Agata Froń z klasy II E i Mateusz Wiater z klasy I A zakwalifikowali się do ostatniego etapu Konkursu Sienkiewiczowskiego "Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci". Etap ten odbywał się będzie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w dniach 6-8 października. Sukces naszych uczniów jest tym większy, iż do finału konkursu organizowanego przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowanych zostało tylko 59 uczniów z całej Polski, w tym 7 z Podkarpacia. Bardzo niewiele zabrakło, by nasze liceum reprezentowane było przez jeszcze jedną osobę - Gabrielę Czech z klasy II E. Jej praca, nominowana do ostatniego etapu przez Komitet Okręgowy OLiJP, została, niestety, negatywnie zweryfikowana przez Komitet Główny olimpiady.
Serdecznie gratulując całej trójce wierzymy, że po ostatnim etapie konkursu Agata i Mateusz znajdą się wśród laureatów głównej nagrody i udadzą się na wycieczkę do Rzymu śladami Henryka Sienkiewicza.
Opiekunem uczniów był Mirosław Czarnik
03.10.2016