Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016

W dniu 1 czerwca 2016 roku nasze Liceum wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Strzyżowie oraz Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Strzyżowski było organizatorem akcji profilaktycznej w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki 2016. Impreza, jak co roku obfitowała w szereg atrakcji, których głównym celem było szerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, propagowanie zdrowych zachowań oraz wskazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Imprezy i pokazy odbywały się na strzyżowskim rynku, na którym zgromadziły się dzieci i młodzież ze strzyżowskich szkół oraz mieszkańcy Strzyżowa.
Nasi uczniowie byli uczestnikami II Profilaktycznej Gry Miejskiej - Strzyżów 2016, gdzie wspólnie z młodzieżą gimnazjalną ze Strzyżowa, Dobrzechowa, Godowej oraz Wysokiej Strzyżowskiej rywalizowali o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie. Każdy z zespołów otrzymał kartę startową oraz mapę Strzyżowa z zaznaczonymi na niej punktami Terenu Gry. Zadaniem uczestników było dotrzeć, jak najszybciej do wskazanych na mapie miejsc oraz wykonać przygotowane tam zadanie. Podczas zmagań uczestnicy prezentowali umiejętności w zakresie wiedzy profilaktycznej rozwiązując krzyżówkę profilaktyczną, bezpieczeństwa ruchu drogowego wykonując zadania w miasteczku ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz wykazać się wiedzą na temat zapobiegania nałogom, zdobyć ulotki profilaktyczne w siedzibie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zwycięzcami Gry i zdobywcami Pucharu zostali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie w składzie: Magdalena Patryn, Aleksandra Ziobro, Tomasz Ziobro. Drugie miejsce zajęła również drużyna naszej szkoły w składzie: Joanna Mazu, Jagienka Włodyka, Mateusz Boruta. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie : Filip Flaga, Wojciech Fałat, Eryk Delikat.

Ponadto uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzyżowie zaprezentowali wszystkim uczestnikom zgromadzonym na rynku umiejętności taneczne. Oprócz tego zorganizowano również pokaż sztuk walki Ju-jitsu, w którym wzięli udział uczniowie różnych szkół powiatu strzyżowskiego - podopieczni Klubu ARMAGEDON w Strzyżowie. Dla najmłodszych uczestników przygotowano liczne konkursy i quizy.
Na zakończenie młodzież klasy IC Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie wykonała taniec uliczny - flash mob.
B.Modliszewska
06.06.2016