Euroweek Ferie 2016

Podczas tegorocznych ferii młodzież ucząca się w strzyżowskich szkołach wzięła udział w projekcie Erasmus+ „Szkoła Liderów”. Obóz odbył się w dniach 22.02-26.02 2016r. w malowniczej miejscowości Międzygórze. Klimat tego miejsca był wyjątkowy i czuliśmy się jak w bajce.
Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych stron świata, m.in. z: Meksyku, Francji, Azerbejdżanu, Wietnamu, Indii, oraz Kenii. Uczestnicząc w spotkaniach poznaliśmy kulturę i zwyczaje odmiennych krajów oraz doskonaliliśmy swoje umiejętności językowe. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych, wycieczek, dyskoteki i wielu innych mile spędzonych chwil. Jednym z celów zajęć było przełamanie barier językowych. Działo się to głównie za przyczyną wielu rozmów z animatorami, choć czasem ze względu na ich akcent, nie było to łatwe.
Nasze wrażenia po pierwszym pobycie na Euroweeku są jednoznaczne. Dla wszystkich były to wspaniale przeżyte cztery dni. W trakcie trwania obozu po raz pierwszy spotkaliśmy się z animatorami programu Erasmus+ oraz wieloma informacjami na temat krajów, z których pochodzą. Po raz pierwszy odwiedziliśmy to malownicze miejsce w Kotlinie Kłodzkiej, a co najważniejsze pierwszy raz byliśmy uczestnikami tego obozu. Mamy głęboką nadzieję, że nie był to ostatni raz.
W tym miejscu pragniemy podziękować naszym opiekunom: Pani Beacie Wójcik, Pani Dorocie Skurze oraz Pani Karinie Zając za cały trud włożony w organizację tego wyjazdu, za opiekę , ale przede wszystkim za to, że były razem z nami, a na ich twarzach zawsze gościł uśmiech. Prosimy jednocześnie, aby dały nam panie w przyszłych latach możliwość kontynuacji naszego rozwoju wraz z programem Erasmus+.
SEE YOU SOON ON ANOTHER EUROWEEK CAMP
                 Uczestnicy obozu Euroweek 2016 „Szkoła Liderów”