Spotkanie autorskie w święto Bibliotek szkolnych.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, biblioteka szkolna zorganizowała promujące czytelnictwo spotkanie z autorką nowo wydanej książki fantasy „Hidyba”, panią Magdaleną Maraj, Strzyżowianką i absolwentką naszego Liceum.
Spotkaliśmy się w iście zacnym gronie absolwentów naszego Liceum, obecnych i emerytowanych nauczycieli Liceum i ZS, dyrekcji i młodzieży dwóch sąsiadujących ze sobą szkół ponadgimnazjalnych.
Z wykształcenia socjolog i dziennikarz, pani Magdalena Maraj wspomniała z sentymentem początki swojego pisania. Publikowanie, co potwierdzają zgromadzone w bibliotece szkolnej tomiki poezji, rozpoczynała w Szkolnym Kole Młodych Poetów działającym w naszej szkole. Opiekunką tego koła, skupiającego uczniów z różnych klas, parających się pisaniem wierszy, była emerytowana już polonistka pani Elżbieta Pacana, która wraz z liczną grupą zaproszonych gości zaszczyciła nas swoją obecnością.
Podczas spotkania autorka dzieliła się z uczniami swoimi doświadczeniami w pisaniu prozy i poezji, przedstawiła swoje pasje i marzenia oraz przygodę wydawniczą.
We wtorkowym spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1A, 1D, 2E oraz zainteresowani z klas 2A i 2B wraz z nauczycielami Zespołu Przedmiotów Humanistycznych na czele z panią wicedyrektor Zofią Zając i kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Strzyżowie pani Magdalena Markowska.
W czwartek w czytelni biblioteki szkolnej zebrała się młodzież ZST w Strzyżowie wraz z nauczycielami języka polskiego, panią Katarzyną Szady-Sagan i Ewą Worek oraz pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Strzyżowie pani Lucyna Janik, autorka zdjęcia. Młodzież ZST reprezentowały klasy 1 TI oraz 2 THE.
    Miłe spotkania i święto bibliotek dopełnił słodki poczęstunek.
Zapraszamy do przeczytania książki fantasy „Hidyba”, której dzięki hojności autorki i Burmistrza Strzyżowa pana Mariusza Kawy posiadamy cztery egzemplarze.
J. Ziemba bibliotekarz
27.01.2016