„Nienawiść. Jestem przeciw”

W związki z przystąpieniem naszej szkoły do projektu CEO „Nienawiść. Jestem przeciw” zorganizowano szereg akcji zmierzających do upowszechnienia idei równości . W dniu zakończenia Projektu (13 stycznia 2016 r.), zorganizowano w auli LO „Dzień Przeciw Nienawiści”. Uczniowie klas pierwszych oraz zaproszeni uczniowie ZST mieli okazję wysłuchania relacji księdza misjonarza, który w niezwykle ciekawy sposób podzielił się swoimi obserwacjami i przemyśleniami z pracy w Ekwadorze.
Mottem była myśl, iż aby przejść od nienawiści do miłości potrzebny jest korytarz tolerancji, pozwalania innym na bycie różnym od nas. Jeśli nie pozwolimy ludziom na bycie innym wszystko nas może poróżnić, niezależnie czy to będzie kolor skóry, pochodzenie, czy religia. Mówił także o wolności każdego z nas, która kończy się tam, gdzie zaczyna się przestrzeń drugiego człowieka. Bowiem nie ma miłości tam, gdzie nie ma tolerancji. Spotkanie przebiegło pod hasłem „Miłość zamiast nienawiści”. Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w quizie na temat tolerancji i dyskryminacji. Największą wiedzą wykazała się uczennica klasy I d Liceum Ogólnokształcącego oraz uczeń ZST.
W ramach projektu w klasach pierwszych przeprowadzono lekcje na temat praw człowieka, tolerancji i równości a także netykiety i niszczącego Hejtu. Ponadto na stronie szkoły zostały umieszczone materiały dla rodziców w zakładce „e-szkoła dla rodziców” oraz materiały dla wychowawców z gotowymi scenariuszami lekcji.
Przygotowano również gazetkę ścienną, a aula i szkolne korytarze zostały oplakatowane, co pozwoliło niejako „rozciągnąć” akcję w czasie i zapoznać z problematyką projektu całą społeczność naszej szkoły.

Opiekunami projektu były:
Pedagog- B. Modliszewska