„SOS dla bezpieczeństwa - Strzyżów 2015”

W dniu 1 czerwca 2015 roku nasze Liceum wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Strzyżowie było organizatorem akcji profilaktycznej w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki 2015. Impreza obfitowała w szereg atrakcji, których głównym celem było szerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, propagowania zdrowych zachowań oraz wskazanie alternatywnych forma spędzania czasu wolnego. Imprezy i pokazy odbywały się na strzyżowskim rynku, na którym zgromadziły się dzieci i młodzież ze strzyżowskich szkół oraz mieszkańcy Strzyżowa.
Nasi uczniowie byli uczestnikami I Profilaktycznej Gry Miejskiej „SOS dla bezpieczeństwa - Strzyżów 2015”, gdzie wspólnie z młodzieżą Miejskiego Zespołu Szkół oraz Zespołu Szkół Technicznych rywalizowali o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie. Gra toczyła się na terenie naszego miasta, gdzie uczestnicy przemieszczając się pomiędzy sześcioma wyznaczonymi na planie Strzyżowa punktami, wykonywali przygotowane zadania. Podczas zmagań prezentowali umiejętności w zakresie wiedzy profilaktycznej, bezpieczeństwa ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną.
Zwycięzcami Gry i zdobywcami Pucharu zostali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie w składzie: Michał Stodolak, Paweł Irzyk, Hubert Kopeć. Drugie miejsce zajęła również drużyna naszej szkoły w składzie: Krzysztof Kaczkiełło, Seweryn Stodolak oraz Krystian Lachor. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Technicznych w składzie: Maciej Mroczka, Łukasz Korab i Jakub Mazur.
B.Modliszewska
02.06.2015