Podkarpacki Konkurs Piosenki

i Wiersza Obcojęzycznego Teen Show 2014-15

Etap szkolny Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego 2014-15 mamy już za sobą. 10 grudnia 2014 r. w auli naszej szkoły po raz drugi odbył się I etap Teen Show 2014-15. Konkurencja, podobnie jak w ubiegłym roku, była ostra, poziom bardzo wyrównany i wyniki ogłoszone dla poszczególnych wykonawców różniły się dosłownie o kilka punktów.

Jury w składzie: Barbara Szlachta, David W. Duffy, Dorota Cooper, Stephen James Cooper, Joanna Wnęk, Iwona Znamirowska, Bożena Baranowska, zdecydowało że:

W kategorii wiersza:
- I miejsce zdobyła Sylwia Drogoń, która w języku niemieckim wyrecytowała wiersz J.W.von Goethe pt. "Die Liebendeschreibt",
- II miejsca w kategorii wiersza nie przyznano ze względu na brak innych zgłoszeń.

W kategorii piosenki:
- I miejsce zajął Łukasz Baran za piosenkę "All of Me" (John Legend),
- II miejsce przypadło duetowi Anita Legęza i Szymon Ossowski + Michał Wolan (klawisze) za piosenkę pt. "Halt dich an mir fest" (Revolverheld i Maria Jandova).

Ze zwycięzcami godnie konkurowali Justyna Mularska (wokal) + Michał Wolan (klawisze) wykonując piosenkę pt. "Vienna" (Billy Joel) oraz Tomasz Leśniak, który zaśpiewał przebój Florence and the Machine pt. "Girl with One Eye".

Wyrazy uznania dla wszystkich uczestników konkursu oraz gratulacje dla zwycięzców z życzeniami wygranej na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 12 marca 2015r.

Organizatorzy etapu szkolnego - Barbara Szela Leśniak, Karina Zając

P.S.
Chętnych do recytowania i śpiewania w językach obcych zapraszamy za rok. Najbliższa impreza muzyczno-językowa to czerwcowy koncert muzyki pokolenia Flower Power, czyli Kultura Kontra Nałogi. Na czerwcowy koncert już teraz zapraszają organizatorzy - Barbara Leśniak i Bożena Baranowska.
B.Leśniak
19.12.2014