XLIV Olimpiada Biologiczna

Miło nam poinformować, że uczeń Łukasz Żydzik kl. IIIC zakwalifikował się do etapu okręgowego XLIV Olimpiady Biologicznej: http://www.olimpbiol.uw.edu.pl/. Kluczem do klasyfikacji była suma punktów z oceny pracy badawczej pt. „Wpływ różnych stężeń sacharozy na proces pęcznienia osadu czynnego” w szkole, oceny z egzaminu szkolnego i pięciokrotności oceny pracy przez Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej w Rzeszowie. Część doświadczalna pracy badawczej została wykonana w czasie wakacji w Zakładzie Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków w Strzyżowie dzięki przychylności kierownika zakładu – pana mgr inż. Jacka Grodzkiego. Łukasz broniąc pracy podczas egzaminu ustnego przed Komisją Okręgową na Uniwersytecie Rzeszowskim uzyskał ostateczny wynik 265 pkt (na 306 możliwych) kwalifikujący do zawodów okręgowych. Gratulujemy i życzymy sukcesu na etapie okręgowym, który odbędzie się 24.01.2015 r. w Rzeszowie.
K. Ossowska
09.12.2014