Warsztaty Biotechnologiczne na Uniwersytecie Rzeszowskim

W dniu 14 maja 40 - osobowa grupa uczniów z klas Ic i IIc biol. – chem. pod opieką nauczycieli: M. Gągorowskiej, K. Mazur i K. Ossowskiej uczestniczyła w Warsztatach Biotechnologicznych organizowanych przez Pozawydziałowy Zamiejscowy Instytut Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Warsztaty obejmowały krótkie prelekcje oraz pokazy laboratoryjne przygotowane przez pracowników Instytutu oraz studentów z Koła Naukowego Bio - Tech. Ponadto mieliśmy okazję samodzielnie, pod okiem fachowców, wykonać wiele doświadczeń z wykorzystaniem dostępnej nowoczesnej aparatury badawczej oraz dokonać wielu obserwacji mikro- i makroskopowych. Na koniec zajęć każda szkoła otrzymała pamiątkowe Zaświadczenie Uczestnictwa w Warsztatach.
K. Ossowska
22.05.2014