Sprawozdanie z konkursu języka niemieckiego

Sprachdoktor 2014

W ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty dnia 19 marca odbyła się XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Wzięło w niej udział ponad 5 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 135 laureatów. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalych konkurs jest testem wielokrotnego wyboru. Materiał językowy ujęty w zadaniach konkursowych uwzględnia wymagania programów nauczania oraz elementy wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendium i uzyskanie wyższych ocen dzięki utrwaleniu, poszerzeniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

W naszej szkole dyplomy uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymują:
W kategorii klas pierwszych Anna Ziobro kl.1B (88,83%pkt.) 5 miejsce w województwie, 28 w kraju (uczennica J. Wnęk), Szymon Ossowski kl.1C (87,5%pkt.) 6 miejsce w województwie, 40 w kraju (uczeń D.Włodyki), w kategorii klas drugich i trzecich najlepsze wyniki uzyskały Monika Nowicka kl.3B (89,73%pkt.) 2 miejsce w województwie, 13 w kraju, Elżbieta Bury kl.3D (87,94%pkt.) 3 miejsce w województwie, 25 w kraju (uczennice J.Wnęk), Maria Czaczkowska kl.3F (86,60%pkt.) 4 miejsce w województwie, 27 w kraju(uczennica D.Włodyki).

Dobre wyniki uzyskały również uczennice klasy 3B Natalia Chmiel i Magdalena Wójcik, które zajęły 9 i 10 miejsce w województwie podkarpackim.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za twórcze współzawodnictwo i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach językowych.
Joanna Wnęk
19.05.2014