Nasi uczniowie w II etapie

Ogólnopolskiego Programu Mam Haka na Raka!

Dwa zespoły uczniowskie naszej szkoły z kl. Ic i Id: LYMPHOMA w składzie: Gabriela Klecha, Gabriela Dziadek, Aleksandra Fortuna, Kamil Strzępek i Szymon Ossowski oraz HAKOWICZE: Sylwia Drogoń, Magdalena Ciuba, Tomasz Leśniak, Krzysztof Kaczkiełło i Rafał Michalski pod opieką nauczycieli: D. Skury, B. Modliszewskiej, K. Ossowskiej wzięły po raz pierwszy udział w VII edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego dla młodzieży „Mam Haka na Raka”. Do konkursu zgłosiło się 636 zespołów z całej Polski składających się z 3573 uczniów, z czego do II etapu zakwalifikowały się 84 drużyny.
Celem akcji było rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej profilaktyki nowotworowej wśród młodzieży i dorosłych oraz zaangażowanie w promocję wczesnego wykrywania nowotworów
i zachęcenie jak najszerszego grona osób do wykonywania badań profilaktycznych i zdrowego trybu życia.
     Tematem przewodnim tegorocznej akcji był nowotwór układu limfatycznego- chłoniak. Młodzież pełna zapału i energii, wykazując się ogromną kreatywnością, zgodnie z regulaminem projektu najpierw zdobyła wiedzę z zakresu wczesnej profilaktyki chłoniaka i innych nowotworów, a następnie podejmowała liczne działania lokalne.
    Prowadzone przez zespoły działania i ich skala były oceniane Jury Organizatora- Polską Unię Onkologii. Praca i zaangażowanie obydwu zespołów zostały docenione- młodzież została zakwalifikowana do kolejnego etapu konkursu- tworzenia kampanii reklamowych promujących profilaktykę nowotworową.
K. Ossowska
18.03.2014