Lekcja angielskiego z native speakerami.

To była lekcja inna niż zwykle. Podręczniki i zeszyty zostały w plecakach. Niepotrzebne tym razem były nagrania. Wystarczyło patrzeć, uważnie słuchać i mimo tremy, nie bać się mówić.
24 października grupa uczniów klasy 1C, na lekcji języka angielskiego u pani profesor Katarzyny Rokity, gościła Brytyjczyków, Christophera i Gaynor Ralph oraz Stephena i Dorothy Cooper przybyłych do naszego LO na zaproszenie p. prof. Barbary Leśniak. Pochodzący z różnych części Wielkiej Brytanii, prezentujący różne akcenty regionalne(received pronunciation) goście prezentowali na mapie miejsca, z których pochodzą oraz aktualnie mieszkają, opowiadali o sobie, o swoich wspomnieniach z czasów szkolnych, pytali uczniów o ich opinie na różne tematy. Znalazło się też miejsce na żart w języku angielskim i testowanie słynnego angielskiego poczucia humoru. Na zakończenie goście sfotografowali się z nami i obiecali odwiedzić nas przy okazji następnej wizyty w Polsce.Po lekcji puściły uczniom emocje i długo jeszcze komentowali niecodzienną wizytę. Najważniejsze chyba było bezcenne i niezwykle motywujące do nauki doświadczenie kontaktu z żywym językiem w naturalnej sytuacji.
Okazało się, że nie taki angielski straszny, jakby się wydawać mogło!

Barbara Leśniak
18.12.2013