"Mam Haka na Raka"

Ruszyła VII edycja Ogólnopolskiego programu dla młodzieży "Mam Haka na Raka", której organizatorem jest Polska Unia Onkologii. Celem programu jest promocja zachowań prewencyjnych i badań profilaktycznych, budowanie świadomego zdrowotnie społeczeństwa oraz przełamać tabu związanego z chorobami nowotworowymi. Jednym z kluczowych założeń jest zachęcenie młodych ludzi do podejmowania aktywności prozdrowotnych, a poprzez to zaangażowanie ich w realizację działań objętych Programem.
Tegoroczna odsłona programu jest dedykowana profilaktyce chłoniaków - nowotworów układu chłonnego. Wiedza na temat chłoniaków jest stosunkowo niewielka w polskim społeczeństwie tymczasem dzięki postępom medycyny, choroby te wykryte we wczesnym stadium dają szanse na całkowite wyleczenie lub uzyskanie wieloletnich, trwałych remisji. Każdego roku na całym świecie wzrasta o 4-5 % liczba nowych zachorowań na chłoniaki. Obecnie w Polsce notuje się ok 7 tysięcy nowych zachorowań rocznie...
Dlatego też zapraszamy do podjęcia wyzwania w wspólnych poszukiwań "Haka na Raka". Dołączcie do grona "Hakowiczów" !
Nasza szkoła promuje zdrowie ! Rak to nie wyrok - walcz o życie.
Więcej informacji o programie na stronie www.mamhakanaraka.pl
Uczniów chętnych do udziału w programie prosimy o kontakt z paniami: D. Skurą, B. Modliszewską i K. Ossowską.
K. Ossowska
11.12.2013