Co nowego w projekcie „Obywatel PRO” ?

Za nami warsztaty dla uczniów, konsultacje dla kandydatów do samorządu szkolnego, debata i wybory. W dniach 27-29 września nasz nowo wybrany samorząd szkolny wyjeżdża w Góry Świętokrzyskie na szkolenie organizowane przez Fundację Rozwoju "Dobre Życie" i Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA. W trakcie wyjazdu nasza młodzież wraz z członkami samorządów 3 szkół (II LO w Krośnie, Liceum w Grójcu, Zespołu Szkół w Małkini) przygotuje się do pracy w samorządzie szkolnym, jak i zaplanuje inaugurację projektu, która odbędzie się w szkole w październiku. Przypominamy, że chętni uczniowie będą mogli zgłaszać się do udziału w projekcie już w następnym tygodniu. Wybrani uczestnicy (16 uczniów) zostaną przeszkoleni w zakresie komunikacji, pracy w grupie i metody projektu. Warsztaty będą odbywać się w szkole (7 spotkań) oraz w trakcie bezpłatnego wyjazdu w Góry Świętokrzyskie (szkolenie trzydniowe w lutym 2014r.). Efektem projektu ma być wykonanie działania na rzecz szkoły lub społeczności lokalnej.
Zapraszamy!

D.Skura - koordynator projektu