Projekt „Młody Nobel - kryminalistyka”

W ubiegłą środę w naszej szkole, uczniowie klas drugich, mogli wziąć udział w  lekcji kryminalistyki, która odbyła się w ramach projektu Młody Nobel. Projekt realizowany jest przez studentów – wolontariuszy Programu PAFW „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, przy współpracy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Studenci w trakcie realizowanych zajęć pokazali, że nauka potrafi być fascynująca – uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się kryminalistyka, jakie czynności na miejscu zdarzenia, wykonują technicy kryminalistyczni. Każdy z uczniów mógł poszukać, za pomocą specjalistycznych proszków kryminalistycznych śladów czerwieni wargowej na szklance, a na protokole złożyć odciski palców.
Zajęcia ze studentami były dla uczniów klas o profilu biologiczno – chemicznym, a także humanistycznym możliwością zapoznania się w bardzo interesujący sposób z metodami działań kryminalistycznych.
27.06.2013