„Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne”

Uczeń klasy IIIA Przemysław Ziobro zajął drugie miejsce w finale Konkursu Matematycznego „Zostań Euklidesem”. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie i jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich szkół średnich z rozszerzoną matematyką.
Jest konkursem dwuetapowym dla młodzieży trzech województw: lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W finale konkursu tylko z województwa podkarpackiego uczestniczyło aż 87 uczniów. Konkurs jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przemek, jako laureat konkursu w nagrodę weźmie udział w bezpłatnym obozie wakacyjno-naukowym. W tym roku obóz odbędzie się w dniach od 7-go do 16-go czerwca 2013 w Beskidzie Sądeckim.

Szczegółowe wyniki konkursu
Szczegółowe informacje o konkursie

Opiekunem ucznia jest Pan Jerzy Moskal.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
24.04.2013