Zawód: LEKARZ – spotkanie uczniów z lek. med. Andrzejem Włodyką.

W dniu 25 stycznia 2013 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie odbyło się spotkanie uczniów z lek. med. Andrzejem Włodyką – lekarzem specjalistą medycyny ratunkowej, kierownikiem Pogotowia Ratunkowego w Strzyżowie. Celem spotkania było przekazanie uczniom informacji o zawodzie lekarza i możliwości rozwoju zawodowego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas o ukierunkowaniu biologiczno-chemicznym, zainteresowani poznaniem świata zawodów medycznych.
Studia na akademiach medycznych mimo że są długie i trudne, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zawód lekarza pasjonuje i pociąga tych, którzy wyjątkowo mocno odczuwają chęć pomocy ludziom i ratowania im życia. Często takie studia wybierają również ci, którzy swoje ambicje wiążą z badaniami naukowymi, rozwijaniem nauk medycznych.
Spotkanie z lekarzem wzbudziło ogromne zainteresowanie. Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie klas maturalnych dla których pierwotnie zostało zorganizowane, ale również uczniowie klas pierwszych i drugich. Uczniowie LO z wielką uwagą słuchali wypowiedzi Pana Andrzeja Włodyki. Zadawali pytania nie tylko dotyczące studiów, czy awansu zawodowego, ale również motywacji, czynników wyboru zawodu oraz strony praktycznej pracy lekarza.
Regina Pelczar
05.02.2013