„Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne”

Uczeń klasy IIA Przemysław Ziobro zajął trzecie miejsce w finale Konkursu Matematycznego „Zostań Euklidesem”. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie i jest przeznaczony dla uczniów klas drugich szkół średnich z rozszerzoną matematyką.
Jest konkursem dwuetapowym dla młodzieży trzech województw: lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W finale konkursu tylko z województwa podkarpackiego uczestniczyło aż 86 uczniów. Konkurs jest współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przemek, jako laureat konkursu w nagrodę weźmie udział w bezpłatnym obozie wakacyjno-naukowym. W tym roku obóz odbędzie się w dniach od 20-go lipca do 28-go lipca 2012 w Rumi w hotelu Faltom (http://www.hotel-faltom.com.pl).

Szczegółowe wyniki konkursu
Zakres materiału do konkursu
Szczegółowe informacje o konkursie

Opiekunem ucznia jest Pan Jerzy Moskal.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

26.06.2012