Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Koncert - Kultura kontra nałogi



W piątek 22 czerwca w atrium LO w Strzyżowie po raz kolejny graliśmy i śpiewaliśmy w języku angielskim największe przeboje muzyki pokolenia 'dzieci kwiatów'. Odbył się konkurs na najciekawszy strój z epoki.
Uczniowie naszego liceum oraz zaproszeni goście przekonali się, że można się świetnie bawić bez alkoholu, papierosów i narkotyków, z hasłami miłości, pokoju i braterstwa, przy kultowej muzyce lat 60-tych i 70-tych, w klimatach Woodstock 69, które towarzyszą naszym czerwcowym koncertom od roku 2005.
Przed koncertem, w rytm utworów Boba Marleya i Led Zeppelin, odbył się imponujący pokaz Freestyle Football w wykonaniu ucznia klasy 1G, Konrada Dybania, zwycięzcy tegorocznego I-szego Podkarpackiego Festiwalu Freestyle Football. Wywiad z gwiazdą przeprowadzili w języku polskim i angielskim Marcin Dziadosz, Kinga Gajda i Karolina Sanecka.
Na naszym trzygodzinnym koncercie grał zespół w składzie p. Tomasz Jakubasz (klawisze), Michał Gajewski (gitara), Michał Krasnopolski (gitara), Marek Gajewski (bębny), Agnieszka Kut (saksofon), Jasiu Piórkowski (harmonijka ustna), Tomasz Wilusz (bongosy).
Woodstockowe przeboje zaśpiewali dla nas Michał Krasnopolski, Iwona Gorzynik, Justyna Krukowska, Zuzanna Drapała (absolwentka ZS Strzyżów, uczestniczka koncertu 2009), Agnieszka Malina, Sabina Szeliga, Anna Antkiewicz, Wioletta Gorzynik, Patrycja Skalska oraz gościnnie, uczennica strzyżowskiego Gimnazjum, Ewelina Błażejewska.
Koncert został urozmaicony tradycyjnym już harmonijkowym recitalem absolwenta naszego liceum, bluesmana Jasia Piórkowskiego.
W roli konferansjerów wystąpili: Ania Antkiewicz (2F), Karolina Sanecka (1G), Kinga Gajda (1G), Aneta Kwolek (1G), Gabrysia Szteliga (1G), Mariola Rybka (1G), Weronika Grodzka (1G), Klaudia Koś (1G).
Oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły na koncercie obecni byli rodowici Brytyjczycy:
czujący się pół-Polakiem David W.Duffy oraz Stephen J.Cooper z żoną Dorotą Cooper, sekundujący naszym corocznym muzycznym zmaganiom p. Kazimiera Baranowska, p. Jakub i Tomasz Leśniak.
Nagrody dla artystów i zwycięzców konkursu na strój ufundowała Gminna Komisja Antyalkoholowa przy UMiG w Strzyżowie oraz firma H-U. Alicja i Adam Jagodzińscy.
Po koncercie, w pracowni językowej, pełniąca rolę gospodarza imprezy klasa językowa 1 G, zaprosiła gości oraz artystów na spotkanie przy sponsorowanej przez Restaurację Eldorado pizzy i napojach tradycyjnie już sponsorowanych przez GS Samopomoc Chłopska Społem w Strzyżowie.
Oprawę plastyczną, tj. plakaty i dekoracje przygotowały uczennice kl, 1C: Malwina Jędrysik, Jola Kaniewska, Ania Kozub, Kasia Marczak, Martyna Fąfara oraz kl. 1 G: Justyna Bielańska, Katarzyna Fortuna, Edyta Godek, Gabriela Perłowska, Ania Rusinek, Marzena Wilk, Zosia Ziarko, Magda Ziemba i Iwona Żółtek. Do dekoracji wykorzystaliśmy też prace plastyczne absolwentki LO Strzyżów, Dominiki Materny.
Nagłośnienie obsługiwali: uczeń kl. 2 A, Radek Dziadosz i Tomek Wilusz.
B.Leśniak
15.06.2012