LEKCJA Z PANIĄ POSEŁ RENATĄ BUTRYN

W środę 18 kwietnia b.r. w naszej szkole miała miejsce wizyta Pani Poseł na Sejm RP Renaty Butryn, która przeprowadziła w auli szkolnej lekcję z zakresu procesu legislacyjnego.
W obecnej kadencji Sejmu Pani Poseł przynależy do Komisji Ustawodawczej w związku z czym z tematyką procesu ustawodawczego spotyka się na co dzień.
Lekcja miała formę prezentacji przygotowanej przez studentów prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy towarzyszyli w wizycie Posłanki. Przedstawiali oni teorię procesu legislacyjnego oraz to w jaki sposób ów proces przebiega. Pani Poseł natomiast opowiedziała uczniom o tym jak to wygląda w praktyce. Było też wiele pytań na temat pracy Posła na Sejm, na które Posłanka z przyjemnością odpowiadała. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, których nie uczy się na lekcjach WOS-u.

Dziękujemy Pani Poseł za wizytę i zapraszamy ponownie do naszej szkoły!
25.04.2012