„Fizyczne ścieżki” zaprowadziły Dominikę, Przemka i Bartka - laureatów konkursu do Centrum Nauki Kopernik

W dniu 31 marca odbył się finał VII edycji konkursu „Fizyczne Ścieżki”, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku wraz z Instytutem Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W wydarzeniu tym brali udział uczniowie naszej szkoły: Dominika Grodzka, Przemysław Ziobro i Bartosz Irzyk.
Po prezentacji prac przed komisją konkursową w audytorium Instytutu Fizyki PAN, Dominika i Przemek za pokaz „Światło laserowe i ośrodek niejednorodny” uzyskali trzecie miejsce, zaś Bartek za projekt „Modulowany laser” otrzymał wyróżnienie.
Ponadto Dominika za esej „Tajemnice czasu” uzyskała wyróżnienie poza finałem.

Następnego dnia finaliści zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, ale nie tylko.
Patron konkursu zaprosił uczniów z najciekawszymi pokazami do prezentacji w Koperniku. Zwiedzający żywo byli zainteresowani pokazem Bartka - jak światło lasera przenosi dźwięk oraz kształtem linii światła w różnych cieczach prezentowanych przez Dominikę i Przemka.
Były to dni pełne emocji i wielu niezapomnianych wrażeń.

Opiekun uczniów: Marta Rybczyk
11.04.2012