Rusza "Szkoła Nowych Technologii"

W ramach programu „Szkoła Nowych Technologii” w naszym Liceum zostanie zorganizowane dla uczniów pierwsze spotkanie. Odbędzie się ono 12 grudnia 2011r. w godz. 12:00-15:00 i będzie miało charakter szkolenia. Opiekunem tego i następnych prowadzonych szkoleń będzie Jakub Hossa - trener i stażysta w firmie Microsoft.

Program szkolenia:

Windows Phone
* Kilka słów o telefonie
* Prezentacja programowania prostej aplikacji

Usługi Live
* Hotmail, Messenger, Movie Maker, Galeria fotografii

Microsoft Kinect
* Prezentacja urządzenia oraz jego możliwości
* Kilka słów o Kinect SDK

Tworzenie stron internetowych
* Kilka słów o Umbraco CMS
* Jak w kilka minut stworzyć własną stronę i jak nią zarządzać

Po udziale w szkoleniu uczniowie otrzymują:
* bezpłatny dostęp do legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (m.in. dostęp do programu DreamSpark: korzystający z niego uczeń może pobrać potrzebne oprogramowanie (Windows Phone Dev Tools), założyć konto w MarketPlace i zarabiać na swoich pomysłach);
* możliwość wzięcia udziału w konkursie technologicznym dla młodzieży.

Spotkanie przeznaczone jest przede wszystkim dla uczniów klas matematyczno-informatycznych, a w szczególności członków kółka informatycznego. Uczniowie chętni do udziału w spotkaniu proszeni są o zgłaszanie się do prof. B.Popielucha.
B.Popieluch
07.12.2011