Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia zaprasza uczniów klas pierwszych do udziału do udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS. Konkurs skierowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu strzyżowskiego, a ma na celu szeroko pojętą profilaktykę HIV/AIDS. Konkurs odbędzie się 1 grudnia. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli biologii lub do biblioteki szkolnej.
W trakcie przygotowań należy skorzystać z informacji zawartych na stronach:
www.aids.gov.pl oraz www.lo-strzyzow.pl, gdzie w zakładce Promocja zdrowia. – znajduje się film dokumentalny „Kryzys pod kontrolą”, dotyczący tematyki HIV/AIDS,
jak również z materiałów proponowanych przez SANEPID w Strzyżowie; udostępnianych także w naszej szkole.
Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się 8 stycznia  w sali widowiskowej Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, w trakcie koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dokładną godzinę podamy w późniejszym terminie.
Zachęcamy do udziału w konkursie i koncercie, którego hasłem jest „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”.
D.Skura
17.11.2011