Europejski Dzień Języków w klimacie „Peace & Love”

W dniu 6 grudnia, z pewnym poślizgiem czasowym, ale we wspaniałym wydaniu, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Celem tej inicjatywy jest jak co roku ukazanie różnorodności językowo-kulturalnej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.
    Na tę okazję został przygotowany specjalny program artystyczny a wszystkim występom przyświecało hasło „Peace & Love”, główne hasło ruchu Hippie, oznaczające życie w pokoju, miłości i zgodzie z naturą.
    Obchody rozpoczęły się występem teatralnym uczniów klasy III D w języku angielskim, niemieckim i francuskim, zatytułowanym „Modern Cinderella”. Była to nowoczesna wersja „Kopciuszka”, przygotowana pod czujnym okiem pani reżyser Joanny Martens - Skoczek. Widownia entuzjastycznie przyjęła spektakl owacjami.
Następnie miały miejsce prezentacje plakatów klas: 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 3D oraz 4B, przedstawiające różne interpretacje hasła „Peace & Love”. Furorę zrobił wjazd kolorowego, zrobionego z kartonu tzw. „ogórka”, imitacji samochodu WV T1 (ulubionego pojazdu dzieci kwiatów).
Uczniowie wykazali się talentem aktorskim, językowym, plastycznym a także muzycznym (usłyszeliśmy 2 piosenki w języku angielskim w wykonaniu uczennic naszej szkoły).
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę.
nauczyciele języków obcych