„Dopalacze, narkotyki – czy chcesz podjąć tę ryzykowną grę?”

Dopalacze w ostatnich latach stały się łatwo dostępnym produktem, będąc dużym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży oraz wyzwaniem dla dorosłych w obszarze ochrony młodych ludzi przed zagrożeniami. Dlatego warto poświęcać czas na edukacje młodzieży na temat pułapek kryjących się za „sprytnymi narkotykami”,. Tym bardziej, że wiedza młodych ludzi w tym zakresie często oparta jest na mitach propagowanych przez producentów i sprzedawców, którzy nie mówią o prawdziwych konsekwencjach „brania”, a już z pewnością nie informują o tym, że jednorazowy eksperyment z zażyciem narkotyku może się skończyć ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu bądź śmiercią.
Dlatego też, w naszej szkole, we współpracy z Punktem Konsultacyjno-Informacyjnym ds. Uzależnień odbyła się II edycja projektu profilaktyczno-edukacyjny pod nazwą „Narkotyki, dopalacze – czy chcesz podjąć tę ryzykowną grę?”, w której udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Zakończeniem i podsumowaniem projektu było wyłonienie zwycięzców konkursów (plastyczny, literacki) oraz nagrodzenie najciekawszych prac. Fundatorem nagród był Burmistrz Strzyżowa.
I miejsce w kategorii plastycznej:
Kinga Zięba – kl. IB, Marta budnik – kl. ID
wyróżnienia:
Oliwia Wilk – kl. ID, Ela Stogiera – kl. ID
I miejsce w kategorii literackiej:
Adrian Czarnik – kl. IB, Aleksander Pasek – kl. ID
wyróżnienia: