Wyjazd na finał konkursu Okawango do Chęcin

W dniach 4-5 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy 3Dp i 2D tj. Alicja Budnik, Emilia Pirga, Justyna Furtek, Natalia Szczypta i Hubert Kudłacz udali się wraz z opiekunem – Panią Dorotą Skurą do Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, aby uczestniczyć w finale ogólnopolskiego
konkursu geologicznego OKAWANGO organizowanego przez Uniwersytet Warszawski. W czasie pobytu w Górach Świętokrzyskich uczniowie przystąpili do dwóch testów pisemnych oraz uczestniczyli w wykładach i zajęciach terenowych opartych na tematach typowo geologicznych. Spośród 32 młodych osób z całej Polski Emilia Pirga i Hubert Kudłacz otrzymali tytuł laureata III-ego stopnia, pozostali uczniowie otrzymali tytuł finalisty.
Obdarowani upominkami i przywilejami przyznanymi przez organizatora przy rekrutacji na Uniwersytet Warszawski uczniowie szczęśliwi z sukcesu i dobrej zabawy powrócili do codziennych obowiązków.
Podziękowania należą się Panu Bogusławowi Mazurowi za przygotowanie podopiecznych do udziału w konkursie. W przyszłości mamy nadzieję na kolejne sukcesy uczniów naszego liceum.