Oda do czystości, czyli OPERACJA RZEKA w Strzyżowie i okolicach

Operacja Czysta Rzeka to największa w Polsce skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek, ich linii brzegowej oraz okolicy.
Właśnie wystartowała czwarta edycja. Celem tej edukacyjnej inicjatywy jest wspólna troska o świat wokół nas poprzez dbałość o środowiska lokalne, w których na co dzień żyjemy i z których w przyszłości będą korzystać następne pokolenia.
Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji-w skali ogólnopolskiej trwa ona od 01.04 do 01.05. 2022r. W tym czasie każdy może podjąć akcje lokalne porządkowania terenu, zwłaszcza wzdłuż cieków wodnych, w swoim miejscu zamieszkania. Główna akcja szkolna odbędzie się 23. 04. 2022r. Zbiórka osób chętnych do udziału w tej inicjatywie zaplanowana jest ok. godz. 9:00 na placu koło Biedronki przy ulicy Kombatantów, skąd wyruszymy wzdłuż cieku wodnego biegnącego w kierunku Łętowni.
Poczuj, że możesz mieć wpływ na nasze środowisko i dołącz do akcji! Pomóż zdobyć dla szkoły zaszczytny tytuł EKO-SZKOŁA 2022!
K.Ossowska
Kazimiera Osswoska